Opštinska smotra recitatora

U organizaciji Ustanove za kulturu Sjenica održana je 45. opštinska smotra recitatora osnovnih i srednjih škola i to simbolično na Svjetski dan poezije, dana 21. marta 2024. god. u 11 sati. Ovaj datum je ustanovljen od strane UNESCO-a 1999. godine. Svrha ili cilj ovog dana je popularisanje i čitanje poezije, širenje kruga recitatora i ljubitelja poezije, njegovanje jezika i poetskog izraza kod učenika na srpskom i bosanskome jeziku.

Učestvovali su recitatori iz svih škola na teritoriji Opštine Sjenica. Na ovoj smotri učešće su uzeli naši učenici iz oba uzrasta (niži i srednji), a kazivali su stihove kako bošnjačkih tako i srpskih autora, poput Muse Ćazima Ćatića, Abdulaha Sidrana, Duška Radovića, Biljane Stanojević, Maka Dizdara…

U odnosu na sve škole, našu školu su posebno izdvojili prema kriterijumima po kojima su birali i vrednovali dječije recitovanje. Video proglašenja pobjednika, kao i mišljenje stručnog žirija detaljnije možete pogledati u videu: https://drive.google.com/file/d/1wQ25XGrOqBleK4RQxbiSU1bO38-ICGbn/view?usp=drive_link

Probni završni ispit za osnovce

Učenici osmih razreda osnovnih škola u Srbiji pa tako i naše škole, danas započinju generalnu probu male mature, a prvo će, u 12 sati, u petak, polagati probni test iz matematike. U subotu od 9 sati će polagati test iz bosanskog jezika, a istog dana u 11.30 test po izboru. Kada je izborni test u pitanju, osmaci su uglavnom birali geografiju (93 odsto) a hemiju njih dvoje (6,45 odsto). Tokom generalne probe, osmaci će imati priliku da se upoznaju sa kompletnom procedurom polaganja male mature koja će biti održana 17., 18. i 19. juna.

Želimo našim malim maturantima puno sreće ali i još više stečenih znanja do polaganja samog završnog ispita!