Dan Planete Zemlje – učenici poslali važnu poruku

Dan planete Zemlje ili Dan Zemlje (engleski: Earth Day) obilježava se 22. aprila u više od 150 zemalja širom svijeta. Namjera je da ljude širom svijeta podsjeti u kakvom je stanju priroda planete na kojoj žive, kao i da se stanovništvu ukaže na probleme ekosistema, na zagađenje naseljenih mjesta i na to kako poboljšati kvalitet životne sredine.

Učenici sedmih i osmih razreda su u pratnji razrednika i predmetnih nastavnika i direktora škole uzeli učešće u ovoj globalnoj akciji i pokazali da su mladi ti koji žele da rade i stvaraju bolji životni prostor za sve.
Jer stvaranjem bolje životne sredine, stvaramo kvalitetnije uslove za budućnost i zdraviji život svih nas. Na prilazu ka selima Draževiće i Žitniće iz pravca Duge Poljane, učenici su bili vrijedni i očistili dionice pored lokanih puteva, kojima svakodnevno putuju i pored kojih se nakon duge zime i otopljenja snijega ukazala ogromna količina otpada.