Čitajmo glasno

Pod sloganom ,,S knjigom kroz život ” u našoj školi je 30.3. održana akcija ,,Čitajmo glasno”, u kojoj su učestvovali učenici nižih razreda i naše talentovane učenice, recitatorke iz šestog i sedmog razreda.

One su za ovaj dan pripremile nekoliko svojih omiljenih citata i stihova, koje su čitale ostalim učenicima u školskom dvorištu. Žao nam je što zbog trenutne epidemijske situacije i online nastave i ostali učenici nisu mogli da se pridruže ovoj akciji, ne sumnjamo da bi učešće ostalih učenika bilo još masovnije.

[Best_Wordpress_Gallery id=”51″ gal_title=”Citaj glasno”]

Kako su istakle naše učenice mnogo vole da čitaju knjige poezije, u prilog tome govori činjenica da svake godine učestvuju na školskoj i općinskoj smotri recitatora, zato i ne čudi činjenica da je danas bilo mnogo stihova Miroslava Antića, Desanke Maksimović, ali i mlade pesnikinje Violete Jović.

Mlađi učenici su bili oduševljeni ovom akcijom i nastupima svojih starijih drugarica, što su i nagradili jakim aplauzom na kraju.