Dan Sandžaka

Povodom obilježavanja Dana Sandžaka u organizaciji đačkog parlamenta i predmetnih nastavnika upriličena je priredba, izložba likovnih radova naših učenika, kao i izložba suvenira i narodne nošnje koji čine neizostavni dio naše bošnjačke kulture i u prostorijama škole.
Program su otvorili učenici naše škole izvodjenjem himne Sandžaka ,,Ja sin sam tvoj”, a zatim je uslijedila čestitka svim prisutnima povodom ovog značajnog blagdana. Nakom čestitke i uvodnog govora, učenica VII razreda, Emina Džanković je pročitala svoj rad o historijskim okolnostima u kojim je osnovano Zemaljsko antifašističko vijeće (ZAVNOS).
Zatim je višestruko nagrađivana učenica u recitovanju, Dženana Ljajić kazivala stihove rodoljubive pjesme. ,,Sandžaku”.
Učenici VII razreda, Ema Paučinac i Ali Riza Kučević pročitali su svoje radove o kulturi i tradiciji Bošnjaka.
Završni nastup Bademe Džanković, koja je otpjevala čuvenu pjesmu ,,Kad pogledam sa bedema”, izazvao je veliko oduševljenje svih prisutnih, uz dugotrajni aplauz.
Voditelji priredbe prilikom zatvaranja programa zahvalili su svim prisutnima na dolasku i podršci, kojom su uveličali i pomogli da se na divan način obilježi jedan od najznačajnijih blagdana Bošnjaka.

[Best_Wordpress_Gallery id=”24″ gal_title=”Dan Sandžaka”]